november, 2022
01nov19:00Fra dårlig hukommelse til klæbehjerne19:00 Manegen - Sæby KulturhusEvent Type :Foredrag
Hvad?
Kom til et humoristisk og lærerigt foredrag om kunsten at huske bedre, styre eksamensangst, formindske stress og forebygge demens. I en verden med flere og flere informationer, er der et
Hvad?
Kom til et humoristisk og lærerigt foredrag om kunsten at huske bedre, styre eksamensangst, formindske stress og forebygge demens.
I en verden med flere og flere informationer, er der et stigende behov for at kunne fokusere og koncentrere sig.
Du får en kort introduktion til, hvordan hjernen fungerer, og ved hjælp af lette øvelser, bliver du selv i stand til at øge din koncentration, holde fokus og huske bedre.
Bliv godt underholdt imens du bliver bedre til at huske navne, ansigter, pointer, passwords mm.
Som foredragsholder og professionel tryllekunstner har Ole Larsen mere end 25 års erfaring med teknikker og øvelser, der træner hukommelsen og holder hjernen aktiv.
Billet 50,-/stk.
Mere
Hvornår?
(Tirsdag) 19:00
Hvor?
Manegen - Sæby Kulturhus
Rådhuspladsen 2, 9300 Sæby
Arrangør
Sæby Bibliotek
Comments are closed.