Hotel Aahøj i Sæby inviterer erhvervsfolk til en ny, uformel måde at netværke på. Konceptet “Fyraften på Aahøj” er en afslappet fredagsbar, der skaber et mødested for erhvervslivet i Nordjylland.
Arrangementet, som afholdes fem gange i efteråret og vinteren, handler om at mødes på tværs af brancher for at udveksle erfaringer og skabe nye forbindelser. Her kan du nyde en drink fra den betjente bar og tale med kolleger og potentielle samarbejdspartnere i hyggelige omgivelser. Og det er det perfekte sted at få snakket løs om arbejde, uden at du keder familien hjemme i stuen!
Fyraften på Aahøj er en oplagt mulighed for at slutte arbejdsugen af med stil, uden at det føles som en formel netværksbegivenhed. Konceptet er enkelt: Dørene er åbne fra kl. 15.00-17.30, og du kan ankomme, når det passer dig.
De planlagte datoer for efteråret og vinteren er:
Deltagelse er gratis, men kræver tilmelding, som du kan gøre her: https://forms.gle/9ZDvNGbBhNwVNLHd7