15aug11:0015:00SUP & Vand Festival i SæbyHavnekontoret, Havnen 11

Hvad?

Kom med til SUP & Vand Festival på Sæby Havnmed et hav af vand(vittige) aktiviteter og sjov for både børn og voksne!

Dagen er fyldt med aktiviteter og konkurrencer for alle niveauer af SUP-entusiaster. Fra begyndere til avancerede SUP-udøvere – der er noget for alle!

Og når man er færdig på SUP, kan man slappe af og nyde den fantastiske udsigt over havet.

Ingen tilmelding, bare mød op.

Program for dagen
Kl. 11.00 Prøv SUP, mega SUP – vi har det hele samt dygtige instruktører
Kl. 11.00-15.00 Sjov og leg på alle vores vandlegeredskaber
Kl. 12.00 Grillen er tændt – Nyd den populære havneplatte (1 stegt pølse m. brød og 1øl/vand) til 25.-
Kl. 13.00 Havnerundfart i klubbens rib – og tillader vejret det, leg på vandet efter ribben på vingen
Kl. 14.00 Yoga med vores nye uddannede instruktør
Kl. 15.00 Slut for i dag.

Årets nyhed:

I år har du chancen for at prøve kystvandring, som er en hurtigt voksende vandsport. Ja, det handler om at gå en tur i vandet.

Det sundt, det er sjovt. Kom og vær med. Det er gratis og vi stiller både udstyr og instruktører til rådighed. Kom og vær med!

Kontakt: kontakt.supfestival@gmail.com.

 

Køb billet

Hvornår?

lørdag 15. August 2026 11:00 11:00am - 3:00pm(GMT+02:00)

Hvor?

Havnekontoret

Havnen 11

Find vej

Comments are closed.